W dzisiejszych czasach prowadzenie własnej działalności niezależnie od branży wiąże się z posiadaniem własnej strony internetowej. Daje ona przedsiębiorcy szereg korzyści, dzięki którym nowo zakładany biznes się szybko rozwinie i zacznie generować wymierne zyski.

Własna strona www – wirtualna wizytówka firmy

W dobie Internetu niemal każdy z niego korzysta na różnego rodzaju urządzeniach. Większość osób jeśli potrzebuje konkretnego fachowca, usługi czy określonego przedmiotu szuka ich w sieci.

Własna strona internetowa jest więc niezbędna gdy zaczyna się nowy biznes. Dzięki niej firma może zaprezentować w sieci swoją ofertę i zakres działania. Firmowa strona internetowa jest wirtualną wizytówką dostępną 24h/7. Ponadto jest skutecznym narzędziem marketingowym odgrywającym szczególną rolę w promowaniu i rozwijaniu świeżo powstałego biznesu.

Bezpieczeństwo strony to podstawa

Własną stronę www można stworzyć za pomocą licznych darmowych platform lub zlecić profesjonalnej firmie. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy bezpieczeństwo strony internetowej jest niezwykle ważne. Pozwala uniknąć przechwycenia ważnych danych przez szkodliwe oprogramowanie czy cyberprzestępców. Ponadto bezpieczne strony są faworyzowane przez Google, a więc lepiej pozycjonowane i bardziej widoczne.

Bezpieczna strona internetowa posiada przede wszystkim certyfikat SSL i jest właściwie zabezpieczona hasłami i loginami. Ponadto musi być regularnie aktualizowana (wszystkie komponenty) i posiadać kopie zapasowe.